הטמפלרים בישראל

מסע בעקבות הטמפלרים בישראל

מעט יודעים על כך, אבל לפני העליות הציוניות ובנוסף לעליות הדתיות היהודיות שתמיד הגיעו לארץ עשו את דרכם קבוצות גרמנים שכונו הטמפלרים שעלו לארץ במאה ה 19 כדי להתיישב בה. על פי אמונתם, חזרתו השנייה של ישו לארץ תתרחש רק אחרי שיבת היהודים לציון ולשם כך רצו אותם גרמנים לעלות ולפתח את הארץ כדי לקבל את פני המושיע שלהם לכשיחזור לארץ הקודש. אופי גרמני מיוחד היה נחוץ לאותם טמפלרים שהקימו כמה ישובים חקלאיים ושינו את פני הארץ באותם שנים.

גרמני מקים ישוב בסמוך ליפו ובחיפה

שני ישובי הטמפלרים הראשונים הוקמו תחילה ביפו ובחיפה. בחיפה מוכרת לכולנו המושבה הגרמנית עם אופי גרמני מובהק הניכר בארכיטקטורה המיוחדת והכבדה שהביאו הגרמנים איתם מכפריהם שבגרמניה. המושבה הגרמנית ביפו הועתקה לאחר כמה שנים לאדמות שנמצאו צפונית לעיר הערבית ושם הוקמה שרונה – מושבת הטמפלרים שהיא בעלת אופי גרמני, עיצוב גרמני, ריהוט גרמני ואפילו אוכל גרמני אשר בתיה עדיין עומדים באיזור הקרייה של תל אביב.

שיתוף : צימרים חדרים לפי שעות

מושבות גרמניות ופיתוח הארץ

בנוסף לשתי המושבות הגדולות בחיפה ובשרונה הקימו הטמפלרים עוד כמה מושבות ובינהם את בית לחם הגלילית שמעל עמק יזרעאל, וילהלמה שבסמוך לשדה התעופה בן גוריון  וכיוצא באלה. במושבות אלו שמרו על התרבות הגרמנית ונהגו לאכול אוכל גרמני ולתת חינוך גרמני לילדים. בנוסף הביאו איתן הטמפלרים מכונות חקלאיות שלא נראו כמותן בארץ והם נחשבים לחלוצי המיכון החקלאי שלימדו עם הזמן את החלוצים הציונים וכיצד להיות לחקלאים על אדמת אבותיהם ההיסטורית.

טיול בהיסטוריה הגרמנית בארץ

כיום ניתן לבקר ולהתרשם ממה שהקימו גרמנים אלה בארץ. ההיסטוריה שלהם נגדעה בעת שגורשו לאוסטרליה על ידי הבריטים בימי מלחמת העולם השנייה והמושבות שלהם אוכלסו על ידי עולים חדשים שהגיעו לאחר המלחמה .

חדרים לפי שעה בתל אביב