כל מה שרוסי בארץ

כל מה שרוסי בארץ

העלייה הגדולה האחרונה לארץ היא העלייה הרוסית שהביאה לכאן למעלה ממליון עולים מארצות ברית המועצות לשעבר. זוהי העלייה הגדולה ביותר שהגיע לארץ ממקום מסויים. אין לעלייה זו אח ורע, וצאצאי העולים כבר משתלבים בארץ בכל תחומי החיים. הם עזבו אורח חיים רוסי במולדתם כדי לעלות לארץ אבותיהם לאחר התפרקות השלטון הסובייטי ברוסיה. הם הקימו מרכז רוסי ענק בישראל הכולל אוכל רוסי, תרבות רוסית, תיאטרון רוסי, עיתון רוסי וכיוצא באלה.

תיירות פנים רוסית

חלק ניכר מתיירות הפנים בישראל היא תיירות של יוצאי רוסיה הלומדים לגלות את הארץ בטיולים ובחופשים שהם עושים במקומות שונים בארץ. אחד המרכזים הגדולים והמפותחים ביותר של התרבות הרוסית בארץ היא העיר אשדוד. בעיר אשדוד משמרים את התרבות הרוסית ופותחים אותה לקהל הרחב. ניתן למצוא באשדוד מסעדות עם אוכל רוסי, תיאטרון רוסי, הילדים מקבלים חינוך רוסי בבית וכדומה.

שיתוף באינטרנט : חדרים לפי שעה

אשדוד – עיר עם אופי רוסי ישראלי

אשדוד היא אכן אחד מהמרכזים הרוסים החשובים בארץ בכל הנוגע לתרבות רוסית. אבל אפשר לומר כי אופי רוסי ניתן למצוא גם במקומות אחרים בארץ. באשדוד יש ריכוז גדול של יוצאי רוסיה והדבר מתאפיין בכל אותם מקומות בילוי עם אופי רוסי שנפתחו בעיר, אבל השילוב עם הישראליות ועם עדות ותיקות יותר שחיות בעיר נתן לתרבות זו צביון מקומי מיוחד.

להיות רוסי וישראלי

רבים מן הרוסים מן הדור הראשון שעלו לארץ רואים עצמם יותר רוסים מאשר ישראלים, אבל ילדיהם שכבר נולדו בארץ, אינם חשים כך ואין להם אופי רוסי כמו להוריהם, אלא אופי שהוא הרבה יותר שילוב בין רוסי לים תיכוני. היום להיות רוסי וישראלי זה העניין. לא לאבד את האותנטיות התרבותית (כמו יוצאי צפון אפריקה למשל) אבל לא להיות בעל אופי רוסי מובהק מידי שלא שייך למקום ולמרחב התרבותי המקומי.

*****

דוברי אנגלית לעבודה בתיירות

אם אתם דוברי אנגלית מובטחת לכם עבודה בתחום התיירות במקומות שונים בארץ. עבודה בתיירות איננה רק נקיון חדרים במלונות או הגשת אוכל בחדרי אוכל של מקומות הארחה. דוברי אנגלית יכולים להשתלב בכל ענפי התיירות בארץ המיועדים לתיירים המגיעים מחו"ל החל ממשרדי התיירות ונקודות המידע לתייר הפזורות בארץ ועד לעבודה כמדריכי תיירים. דוברי אנגלית יכולים להשתלב בעבודה מאתגרת ומרתקת שנחשבת לענף יצוא גדול בארץ.

דוברי אנגלית – מדריכי טיולים

מי שרוצה לעבוד בארץ כמדריך תיירים חייב לעבור קורס מדריכי תיירים ולעבור בחינות של משרד התיירות. הידע הנידרש הוא רחב וכולל נושאים רבים הקשורים לארץ והיסטוריה שלה, וכן חובה לדעת אנגלית. גם שפות זרות נוספות יכולות להיות ייתרון. דוברי אנגלית המצטרפים למעגל מדריכי התיירים יכולים ליהנות ממקצוע לא שגרתי, מפגישות עם אנשים חדשים ומעניינים בכל יום ומטיולים אין סופיים בארץ.

דוברי אנגלית – לעבודה במלונות

גם המלונות בארץ זקוקים לדוברי אנגלית על מנת לקלוט את התיירים הרבים המגיעים לארץ מכל רחבי העולם. ארץ הקודש היא ארצם הקדושה גם של הנוצרים ורבים מהם מגיעים לארץ כדי לעלות למקומות הקדושים להם בגליל, בנצרת, סביב הכינרת, בירושלים ובבית לחם. עובדי תיירות דוברי אנגלית נחוצים בכל המלונות שבמקומות הללו - עובדי מלונות בתחום הניהול, הטבחות, המלצרות, שירות וקבלה, הגשה, אירוח ואירועים וכדומה.

דוברי אנגלית – סוכני תיירות

כל סוכנויות התיירות בארץ זקוקות לעובדים דוברי אנגלית כדי לארגן את הטיולים של התיירים הזרים בארץ. ארגון טיולים אלה כולל קשר רציף עם הקבוצה המגיעה מחו"ל, ארגון הטיסות, המלונות והתחבורה עבורם וכן את כל שירותי הקרקע הנוספים. השפה הרשמית שבה מארגנים הכל היא אנגלית. אנגלית היא גם שפת המיילים והפקסים וכל המינהלה הנחוצה.

צימרים חדר לפי שעות